Ačkoliv jsme právníci tělem a duší a každý den se znovu a znovu vášnivě vydáváme na cestu dosažení dalších úspěchů, přesto nejsme „nadlidi“. Každý z nás má své radosti a starosti, sny i koníčky, silné stránky i slabůstky. Jsme lidé z masa a kostí, žijící ve stejném světě v jakém žijete Vy a právě proto také máme pro tento svět i Vás potřebné pochopení a z toho plynoucí řadu praktických zkušeností a odborných „fíglů“, jež používáme právě ve prospěch našich klientů.

 

SEZNAMTE SE S NÁMI:

  

JUDr. Pavel Novák - advokát


Jediný majitel kanceláře. Po absolvování specializovaného matematicko - fyzikálního gymnázia se rozhodl studovat ... PRÁVA! Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy s červeným diplomem v roce 1981 (a tedy již lecos pamatuje).

Má tři hlavní lásky - rodinu, právo a neotřelá řešení. Pracovní čas tráví vedením kanceláře a zpracováváním případů. Volný čas tráví čtením odborných publikací a článků. Spokojený je všude, kde jsou lidé, s nimiž chce být.

Nesnáší:                 Otázku "Co s tím mám dělat?", bez návrhu nějakého řešení, blbce a negativismus

Uznává:                  Lidi, kteří se nebojí a přinášejí pokrok

Oblíbený sport:     Kdejaký pasivně, mariáš aktivně

Sbírá:                      Rumy z celého světa

Oblíbené jídlo:      Jídlo

Těší se na:              Spolupráci s Vámi

 

Romana Adamčíková – ředitelka kanceláře

Do advokátní kanceláře přišla v roce 2008 a díky ní je VILA ADVOKAT vilou advokat. Ona objevila přístav, v němž všichni kotvíme a z nějž vyrážíme vstříc každodenním bitvám. A protože je doslova specialistkou na vyhledávání a budování úspěšných přístavů, nezůstalo jen u toho a v Letňanech vybudoval přístav další, dnes již slavnou PRÁVNÍ POHOTOVOST. No a protože vlny, včetně těch elektrických, zvládá excelentně, jen tak  „jako přídaveček“ rozjela i facebook PRÁVNÍ POHOTOVOSTI, oblíbené a právními laiky vyhledávané místo s dosahem přes 1 mil. kontaktů.

Vnesla nový a hodně čerstvý vítr do plachet AK, v níž se s pílí vlastní kozorohovi věnuje budování řádu a pořádku tak, aby všechny údaje, data, informace a agendy tvořily geniální vyladěný celek. A jde jí to setsakra dobře! U všech členů posádky požaduje, ale také oceňuje, loajalitu k AK, týmového ducha a vysokou odbornost.

Miluje svou rodinu a domácí mazlíčky. Je vášnivou, „s nebem nad hlavou“ vstříc slunci a slaným vlnám moří a oceánů se řítící řidičkou což vede k tomu, že střídá hned dva různé kabriolety.

 

A co dodává admirál? Jsme rádi, že jí máme. A nikdy jí nedáme, nepůjčíme, neprodáme. Nikdy!

 

JUDr. Pavel Kiršner - spolupracující samostatný advokát

Skvělý právník a jeden z opěrných pilířů kanceláře. Je velmi precizní, soustředěný a klidný při přípravě případů, ale profesně agresivní a taktický při zastupování u soudu. Zvládá skvěle i nejsložitější výzvy a klienti, které zpracovává, si jej nemohou vynachválit.

Prostě  - jedno z našich es!

 

Mgr. Petr Svoboda – spolupracující samostatný advokát

Právnickou fakultu Univerzity Karlovy absolvoval v roce 2000. 

Proč právo?

Protože je to obor, ve kterém podle psychotestů umí nejlépe myslet“. Navíc oceňuje, že  jde o hodně se rozvíjející a proměnnou oblast s rozsáhlými možnostmi odborné seberealizace a současně velezajímavý vědní obor s vysoce praktickým dopadem.

Proč advokacie?

Protože v parlamentu možná tvoří zákony a normy, ale advokát z nich dělá právo. Je nájemným generálem, aby velel vojskům klienta.

Proč všeobecná praxe?

Chce pomáhat lidem v co nejširším spektru a přitom se rozvíjet ve všech oborech práva. Nikdo ale nemůže dělat úplně všechno, pročež se blíže specializuje na složité nemovitostní spory, rodinné právo, právo duševního vlastnictví a obchodní právo. Nepohrdá žádnou kauzou, jelikož není malých a velkých křivd. Křivda je jen jedna.

Co ho zajímá - v podstatě všechno, je zvědavý jako myš, rozhovor z jakéhokoli oboru je přínosem

Koho uznává - každého, kdo se nebere extra vážně a přitom má co říci a krásné ženy s něčím navíc

Záliby: žena (nebo ženy), která ho něčím uhrane, práce, historie, filmy, cokoliv co není nudné

Jídlo: hlavně to dobré

Pití: „Není ruma, není šturma!!!“; dobrým rumem nejde nic zkazit

 

Mgr. Jan Fulín - advokát

Studia práv na Univerzitě Karlově v Praze ukončil v roce 2009. V letech 2006/2007 studoval na právnické fakultě v Bonnu, SRN. Zde získal jak dobré vzdělání a praktické zkušenosti v německém právu, tak i řadu pevných profesních vztahů. Díky tomu má zkušenosti s německou právní a soudní praxí a na tuto oblast se i nadále intenzivně zaměřuje. Díky tomu je naše advokátní kancelář schopna nabídnout kvalitní právní pomoc německým klientům v České republice i českým klientům v Německu.

Honza žije v Praze a vedle právní praxe se věnuje se širokým záběrem sportům individuálním i kolektivním (házenou hrál osm let závodně) a jak skromně říká "všechny mu jdou sami".

Rozčiluje ho současná politika, a to o to víc, že se intenzivně zabývá historií druhé světové války a tím více vnímá, že nynější "osobnosti" české politiky rozhodně nejsou ani v nejmenším srovnatelné s těmi, kteří dokázali dovést národy k vítězství.

 

JUDr. et Mgr. Karel Miča - insolvenční správce, právník

Druhý nejdéle sloužící člen naší posádky. Klidný dříč s excelentními znalostmi a hlavně skvělým "selským rozumem". Jen tak mimochodem složil obtížné zkoušky na insolvenčního správce jako nejlepší v Praze. Prostě kdo umí umí a není co dodat.

V soukromí je záviděníhodným otcem a nadšeným cestovatelem.

 

Mgr. Štěpán Ciprýn – advokátní koncipient

Právníkem se stal v roce 2011 a je úspěšně na cestě k přerodu v advokáta. Přes  svoji poměrně krátkou praxi má bohaté zkušenosti napříč všemi oblastmi práva.

Jeho cílem je být ne dobrý, ale skvělý právník (ve VILA ADVOKAT požadované kvalifikační minimum!)

 Klientům poskytuje komplexní právní pomoc k jejich plné spokojenosti, neboť se získávání nových poznatků věnuje stále a pořád (skoro). Cílevědomě a  důsledně se tak řídí svým mottem „Dbám na profesionální přístup.“

 

Mgr. Tomáš Javorský – advokátní koncipient

Na svou plavbu právem byl rekrutován ze své mateřského přístavu - Právnické fakulty ZČU léta páně 2012. Stal se tak významným členem naší posádky, který pomáhá nalézt cestu ke kýženým cílům, a to zejména ve vodách práva občanského, pracovního, trestního a obchodního závazkového. S využitím svých předchozích objevitelských zkušeností technického charakteru se chce zaměřit především na plavby přes průplav IT a průliv duševního vlastnictví. Přestože - a možná protože - složil maturitní zkoušku ze znalosti jazyka německého, tak hovoří plynně anglicky. A jako správný člen naší posádky se snaží popasovat i s jinými živly, a tak rád zkoumá též prostor pod hladinou i nad hladinou,  prostě ovládá potápění i vzduchoplavbu na paraglidu, což jsou krom práva jeho největší záliby.

 

Mgr. Roman Mrázek – advokátní koncipient

Romana Mrázka živil obor IT, ale jednoho dne mu komunikace s počítači přestala stačit a zatoužil po komunikaci s lidmi. A tak vystudoval práva a začal lidem pomáhat řešit jejich problémy. Nejraději pomáhá dětem prosazovat jejich práva (i proto, že mají příjemné maminky). A jelikož má pochopení rovněž pro bývalé kolegy programátory, designéry a tvořivé osobnosti vůbec, zkoumá patentové právo a právo duševního vlastnictví. Rád komunikuje anglicky a pokouší se i italsky. Když zrovna nikomu nepomáhá, jde si pinknout badminton, zatančit, nebo se uchýlit do přírody. Jako bývalý informatik rád hltá nové informace z oboru vědy a techniky, ale nepohrdne ani kvalitním psychologickým dílem. Nemá rád bulvár, tupé stáda a jiné projevy lidské hlouposti.

 

Mgr. Eduard Belšán - advokátní koncipient

Již při studiích na Právnické fakultě Západočeské univerzity se vedle studií intenzivně zapojil do práce v několika právních kancelářích. Jeho praxe po ukončení studií tak byla větší než mnohých koncipientů při skončení koncipientské lhůty a jak se říká "je to znát".  Když po ukončení studií narazil na možnost nalodit se k nám, neváhal prý ani chvilku stát se jedním z členů naší posádky.

S vlnami má Eda vůbec velké zkušenosti, jelikož léta brázdil vlny rádiové jako moderátor živého vysílání. A nebyl by to Eda, aby neskloubil oba obory. Je velkým znalcem i praktikem v oblasti autorského i mediálního práva a zároveň i oblasti IP&IT (média & komunikace).

Ve volném čase ho můžete potkat na motorce nebo na různých sportovištích. A večer? Nejraději u grilu a se sklenkou něčeho dobrého v ruce si od jara do podzimu užívá příjemného zakončení dne.

 

Mgr. Marek Adamčík - advokátní koncipient

Marek je velmi pracovitým a odpovědným právníkem. Projevuje se tak jedna z jeho hlavních vlastností, kterou je preciznost. Jako amatérský kuchař je také velmi precizní a proto jídla, která připraví jsou nejen chuťově skvělá ale i "vydesignovaná".

Miluje Prahu a je rád, že žije právě zde. A to přesto, že kus světa již viděl a jak v Londýně tak v USA žil vždy více než rok. Je dobrým golfistou a nově se intenzivně věnuje i zdolávání lezeckých zdí a jiných vertikál.

 

Eva Machová - office manager

Je všeobecně známo, že office managerkám se neodporuje, a to včetně šéfů. Nechť tedy Eva sama řekne, co si o sobě myslí:

"Narodila jsem se v Praze a myslím, že po narození jsem neuměla ani číst a dokonce ani psát a bohužel ani počítat. Do mého šestého roku života jsem měla krásnou rodinnou pohodu, ale pak mě rodiče násilím dotlačili do školy se slovy, že se mi tam bude líbit. Poprvé mi lhali (tedy pominu-li Mikuláše a Ježíška).

Ale myslím, že díky tomu jako zaměstnanec přináším nějaké obohacení pro firmu, jelikož jsem se již naučila psát, číst i počítat. Dokonce dokážu přeložit papíry od nejmenšího až po největší formát, a to celkem precizně. Umím také dobře hledat na internetu a krásně používat telefonní sluchátko. Myslím, že jsem v posádce žádaná, jeliklož když se v kanceláři neukážu, volají mi ostatní i domů a prosí, abych již brzy přišla do práce a zbytečně neztrácela čas doma.

Mým velkým koníčkem je vaření, ale kolikrát není poznat, co to má být za jídlo. Miluji také sport, ale snažím se na něj spíše dívat, protože pokud by se mi stal nějaký úraz, v kanceláři by mne asi mírně postrádali, a tak se toho snažím vyvarovat. Mám za sebou sice pokousání psem, ale to na pracovním výkonu není nijak znát.

Zvláštní schopnosti:umím se krásně tvářit na klienty, krásně pochválit své kolegy za dobře odvedenou práci a ukázkově objednávat spotřební materiál do kanceláře."

 

A šéf dodává:

Eva je svojí operativností, praktičností, rychlostí a spolehlivosti opravdovou oporou. Celé posádky a zejména vás - všech našich klientů.

 

Petr Beneš – pohonná jednotka (řidič)

Rozený Pražák, který činí naší posádku flexibilní a řádně kinetickou. Velmi spolehlivý řidič, který je ochotný a vstřícný ke všem členům posádky a díky němuž je vždy vše a všichni včas tam, kde mají být (a to i přesto, že občas ze zkratek dělá prodlužky či má šestý smysl jak  zajet do zácpy). Přesto a možná i právě proto je řidičem, který je a vždy dle mínění všech i bude kmenovým členem posádky. Ačkoliv původně jeho  pracovní činností mělo být jen se držet volantu, posádka jeho pravomoci výrazně rozšířila, a tak ho dnes najdete v call centru, na recepci i na IT.

 Je smíšek a hrdý otec dvou dětí resp. chlapů, z nichž jeden je hrdý vysokoškolák a druhý je hrdý lump. Právo se stalo postupně jeho koníčkem (sice pasivně),který ho zajímá a proto je advokátní kancelář pro něj to správné místo kde se snoubí práce i hobby do jednolitého proudu.

 

Kristína Bronerská - administrativa, oddělení pohledávek, recepce

Narodila se na Slovensku, ale od 2 let vyrůstala v Praze, kde žije dodnes šťastná se svým manželem a už se těší na miminko - to je důvod proč po necelých 6-ti letech opustí tuto posádku. Po Střední škole ekonomické absolvovala jednoleté denní studium právo a rozhodla se, že v tomto oboru bude plavat i se nechat unášet na vlnách, hledat svůj přístav a … zakotvila právě ve VILA ADVOKAT. A jak se vidí a hodnotí sama?

„Mám ráda pořádek a vše řeším ihned  "co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra"  Život mě hodně naučil a proto toho hodně vím a umím a to co neumím se rychle naučím. Myslet, znamená nic nevědět a proto vím, že jsem výjimečná. :-) Vážím si každé věci,  života a radost mi udělá maličkost, ale především ji moc ráda dělám ostatním já.“

 

Záliby - nakupování, gastronomie, procházky přírodou, tanec

Oblíbené seriály – ŽÁDNÉ, před televizí dává přednost knížkám, karetním hrám nebo křížovkám.

 

Martin Pokorný – IT support

IT guru, který by se mohl naklonovat a pořád by měl u nás práce dost. Celé to začalo koupí staršího počítače, který byl do týdne rozebrán na součástky a formou „pokus – omyl“ znovu oživen. Martin je fascinujíc specialista ve fascinujícím oboru, kdy oba jsou každou hodinu o kus dále. Nutí ho k tomu základní přístup celé firmy – být na špici ve všem co děláme a každý.

Jeho koníčky se týkají nebes a jak říká: „Mít křídla , tak asi i na IT rychle zapomenu“. Protože křídla nemá, tak alespoň vášnivě modelaří s vrtulníky. To spojuje se svými dalšími láskami - přírodou a cestováním.

 

Vlasta Blažková – vedoucí archivu

Je dlouhodobou a velmi ceněnou členkou týmu. Mnoho si pamatuje a mnoho ví. Prostě jí „stačí jen sáhnout“ a každý má co potřebuje. Kdyby v našem státě bylo vše tak v pořádku jako v jejím archivu, tak je Švýcarsko proti nám „turecké hospodářství“.

Miluje kytičky, a tak na pozemku kolem sídla kanceláře navíc vytváří a každoročně zdokonaluje přívětivou a líbivou zahradu.

 

Michaela Blažková - ekonomika

Michala pracuje v týmu na veledůležité pozici, neboť má na starosti fakturaci a ekonomickou komunikaci s klienty a zejména neustálý přehled o cash flow, aby bylo zřejmé, jak se daří nejen celku, ale i každému z právníků naplňovat ekonomické předpoklady činnosti kanceláře.

Je ženou snů pro většinu mužů, neboť její vášní je fotbal a pořádné fandění „v kotli“.

Nesnáší nespravedlnost a libuje si v komunikaci pod heslem: ,,Co na srdci, to na jazyku“.

 

Jakub Adamčík - call centrum

Nedá na děvčata call centra dopustit a mnohdy pro ně připravuje i příjemnou baštu. Spolu s Kristýnou tvoří spolehlivý vedoucí tandem call centra.

Skvěle hraje golf a chystá se na dráhu profesionálního pilota, kde vidí svojí budoucnost. Navíc hraje vskutku obstojně mariáš (většinou).

 

Kristýna Chudobová - vedoucí call centra

Veselá a přímá pražanda, která díky své výrazné píli záhy ocitla přímo u kormidla, které brilantně ovládá a kde jak sama říká, hodlá ještě chvíli zůstat.  Call centrum řídí prozatím milou ale pevnou rukou a snaží se, aby se všichni v jejím kolektivu cítili dobře a vše fungovalo tak jak má. Občas křičí, občas se směje, občas i nadává, ale jsem vždy připravena se za své lodní kolegy postavit. Díky skoro tří leté praxi je po telefonu schopna vyřídit cokoliv!!!

A má úžasného koníčka - SMÍCH A DOBROU NÁLADU.

 

Růžena Neuwirthová – call centrum, e-mailová komunikace

Díky Růžence máme obsazeno i systematizované místo pracující důchodkyně, která nesmí v žádné správné posádce chybět. V AK je zakotvena od roku 2006 a mimo svojí agendu se stará o dosažení poněkud serióznějšího věkového průměru. Říká, že má ráda autoturistiku a moře, ale mi všichni víme, že ještě raději má papáníčko, jeho vaření a pravidelné rozdávání ostatním členům posádky.

 

Lucie Martínková – call centrum

Svou plavbu započala v Kolíně,  kde se několik let plavila na klidné vodě své rodiny. Každý, kdo nastoupí na palubu života, ví, že nemůže být hned kapitánem lodi a nést zodpovědnost za celou posádku. Proto i Lucie začínala  jako pomocník hlavního kuchaře a údržbáře (její maminka), později se začala více zajímat o chod lodi, s nímž jí seznámil kapitán (její otec). Díky němu je dnes skvěle připravena na plavby po klidné, ale i rozbouřené vodě.

Členem posádky v AK Vila Advokát je teprve 8 měsíců, ale jak říká: „Přijde mi, že se zde plavím již několik let. Jsem ráda, že jsem zakotvila právě zde.  Získala jsem spoustu zkušeností  a jsem zas o něco více připravena na další cesty.“

 

Kateřina Vernerová – call centrum

Životem se úspěšně protlouká už pomalu 31 let. Někdy lehce proplouvá a jindy bojuje. Když bojuje, tak vítězí. Dejte na to, co říká, má pravdu.

Životní láskou je rodina a partner a proto je nejvíce šťastná, mám-li všechny, které miluje u sebe (včetně bílé čokolády a fialek, které miluje také).

Ráda peče – v troubě – ne něco na někoho. Nesnáší nákupy (zlatá ženská, že?)

 

Kateřina Satrapová – call centru (studentka brigádnice)

Kačka se narodila obklopena lesy a loukami. „Bičována“ nepřetržitým otcovským dendrologickým výkladem dospěla k závěru, že cesta poznání přírodních věd je pro ní jasná volba budoucí profese. Po prvotní euforii z přijetí na prestižní biologický obor Univerzity Karlovy v Praze ale zjistila, že to nebude to pravé ořechové. Změnila prostředí a obor a dnes se věnuje problematice zemědělství rozvojových zemí.

Práce jí jde od ruky a proto do ní i ráda chodí (poznámka admirála: No proto…).

Vedle divadel, kin a knih jí nejvíce naplňuje živá hudba. To vše díky urputné snaze rodičů mít doma alespoň zpola renesanční dítě.

 

JUDr. Zuzana Kruteková – právnik

bratislavská kancelář

Zuzka je guvernérem slovenských držav VILA ADVOKAT. Právnické vzdelanie získala v roku 2009, které gradovala roku 2012 titulom doktor práv.

V rokoch 2010 - 2013 pôsobila 2010-2013 na exekútorskom úrade v Bratislave. Vďaka pôsobeniu v exekúcii s prehľadom zvláda stresové situácie a hneď tak niečo ju nezaskočí. Od marca 2013 sa začlenila do posádky VILA ADVOKAT. Charakterizuje ju komunikatívnosť a tvrdohlavosť.

Rada sa učí nové věci. Miluje mačky a preto voľný čas trávi najčastejšie v prírode  na prechádzkach s  labradorkou. Zo športov miluje predovšetkým nakupovanie, ale aj korčuľovanie a turistiku.

 

Mgr. Marek Kmec - advokátní koncipient

bratislavská kancelář

Marek navštevoval Právnickú fakultu UPJŠ v Košiciach, ktorú úspešne ukončil v roku 2013.

Už počas štúdia sa aktívne zapájal do mezinárodných aktivít akými sú členstvo v ELSA, kde sa stal viceprezidentom a organizoval mnohé súťaže zamerané za získanie právnej praxe počas štúdiu.

Všetko sa ale mení a tak sa z malej dediny na divokom východe presťahoval do Bratislavy, kde od februára 2014 začal pracovať pre VILA ADVOKAT JUDr.  Pavla Nováka, pričom je už teraz jasné že svoje rozhodnutie nikdy neoľutuje.

V súkromnom živote sú jeho vášňou autá, silné a rýchle, a v najmä v zime  (vtedy sú rýchlé auta v garáži) HOKEJ!

„Ahoy captain“

 

Mgr. Veronika Veslárová – právni konzultant

bratislavská kancelář

Štúdium práv ukončila Veronika v roku 2013 v Bratislave a do posádky VILA ADVOKAT jí privedla jej bojovnosť, zodpovědnost a spoľahlivosť.

Je výbornou aktívnou curlerkou a stejně dobrou pasívnou tenistkou.